понеділок, 7 жовтня 2013 р.

Що приховує партія регіонів за обвинуваченнями Ю.Тимошенко?Обвинувачення по газовій справі є і залишаються основним пропагандистським знаряддям Партії Регіонів. Але навіть поверхове вивчення цих звинувачень, обертає їх проти самої партії регіонів.

І.

Передусім ті, хто вішають на Ю.Тимошенко зависокі ціни на газ у 2010-13 роках, вочевидь не читали матеріалів суду над Ю.Тимошенко, інакше б вони знали, що Ю.Тимошенко засуджено за нанесення неіснуючих !!!  збитків Укртрансгазу в 2009 році в особливо великих розмірах. Неіснуючих хоча б тому,  що тариф на транзит у 2009 році був збережений на рівні 2008 року, тобто $1,7 за 1 тис куб м на 100 км при  річній середньозваженій ціні на газ для України в 2009 році $232 за 1 тис куб м, що було вигідно для українського споживача з огляду на ринкові ціни.  ( більш детальний звіт про те, як гепрокуратура рахувала збиткі по газовій справі - тут )

ІІ.

варто зазначити, що юридично Ю.Тимошенко відповідальна лише за рівень ціни на газ за ВЛАСНИЙ період правління, тобто за 232 долл за 1 тис куб м газу,. Як відомо, газовий контракт 2009 передбачав корегування контрактової ціни на газ, для чого був прописаний відповідний механізм. Тому варто говорити про відповідальністість Ю.Тимошенко лише в тих часових межах, коли вона мала повноваження і мала безпосередню можливість впливати на ситуацію на газовому ринку України. Чинний газовий контракт 2009 передбачав оскарження ціни у випадку, якщо вона не буде відповідати цінам на газовому ринку:

4.4. Если какая-либо из Сторон заявит, что обстоятельства на рынке топливно-энергетических товаров существенно нзменилсь по сравнению с тем, что Стороны обоснованно ожидали при заключении настоящего Контракта, и контрактная цена, указанная в пункте 4.1 настоящеro Контракта, не отражает уровень цен рынка, то Стороны вступают в переговоры по пересмотру контрактной цены в соответствии с положениями настояшего Контракта.
4.4.1. Требование о пересмотре цены должно быть представлено в письменной форме и должным образом обосновано выдвигающей его Стороной. После получения соответствующей Стороной выше указанноro требования Стороны обязуются в течение 20 дней вступить в переговоры, и,
в случае достижения договренности, подписать соответствующее дополнение к контракту.
4.4.2 Если письменная договренность о пересмотре контрактной цены
не будет достиrнyта в течение 3 (трех) месяцев с даты начала переговоров, то каждая из Сторон имеет право оспорить действия другой из Сторон по исполнению настоящего Контракта и передать дело в арбитраж в соответствии со Статьей 8 Контракта для принятия окончательного решения.


скан  з публикації Украинскої Правди
http://www.pravda.com.ua/rus/articles/2009/01/22/4462671/


Скан з персональної сторінки адвоката Власенко С.В.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=525421604190077&set=a.370005866398319.84278.100001667276617&type=1&relevant_count=1

Покладання на Ю.Тимошенко відповідальності за ситуацію з цінами на газ в 2010-13 має на меті не тільки приховування судової фальсифікації збитків у 2009, за які засуджено Ю.Тимошенко, але й уникнення відповідальності за ситуацію на газовому ринку України впродовж 2010-2013 для тих посадових осіб, котрі мали відповідні посадові повноваження і безпосередньо регулювали газовий ринок України.

То що ж приховує партія регіонів за власними обвинуваченнями Ю.Тимошенко?

1. Харківські угоди не тільки загнали розрахунки по газу в державний борг перед Росією, але й фактично унеможливили перегляд чи оскарження контрактової ціни в Арбітражі, оскільки Харківські Угоди підвищили статус газових контрактів між господарюючими суб"єктами до статусу міждержавної угоди, оскарження чи регулювання якої вже не передбачається газовим Контрактом.

2. Заключення параллельного газового контракту з Газпромом і компанію Ostchem Gas Trading AG пана Фірташа, яка фактично перерозподілила на себе постачання російського газу для промислових підприємств України, залишивши для НАК Нафтогаз збиткову комунальну сферу, фактично доводить Нафтогаз до банкрутства:

"Так, починаючи з лютого поточного року без узгодження з НАК Нафтогаз і без підписання відповідних доповнень щодо скорочення постачань за контрактом (купівлі-продажу газу від 19 січня 2009 року - ред.) з території Росії надходить імпортований природний газ через компанію Ostchem Gas Trading AG (Швейцарія) в місячних обсягах, які практично повністю покривають потреби в імпортованому газові промислових споживачів України", - говориться в листі НАК Нафтогаз
http://dt.ua/ECONOMICS/naftogaz-u-listi-stavickomu-poskarzhivsya-na-nadmirniy-import-rosiyskogo-gazu-firtashem-121037_.html
http://www.epravda.com.ua/rus/publications/2013/04/23/372392/

Які наслідки від такої кооперації отримує населення можна побачити з офіційної заяви ПАТ "Київенерго":
"... у зв'язку з очікуваним зниженням температури і похолоданням необхідні параметри теплоносія дотримані не будуть. У зв'язку з цим без гарячого водопостачання та теплопостачання залишаться понад 7 тисяч споживачів (житлових будинків, об'єктів соцсфери) у Деснянському, Оболонському, Печерському, Голосіївському, Шевченківському, частини Дарницького районів столиці... Київенерго" нагадує, що через заборгованість бюджету з компенсації різниці у тарифах, а також несвоєчасними розрахунками споживачів, особливо бюджетної сфери, за електричну та теплову енергію, компанія не може забезпечити своєчасні розрахунки за спожитий природний газ перед "Нафтогазом"... Сьогодні на державному рівні питання про виділення компенсації різниці в тарифах не вирішене. Є реальна загроза в питанні наявності газу і подачі на теплові джерела. Борги за спожиті енергоресурси бюджетних організацій тільки ростуть", - зазначив гендиректор ПАТ "Київенерго" Олександр Фоменко.
Станом на 1 жовтня 2013 року заборгованість становить 2,1 мільярда гривень, тоді як загальна заборгованість споживачів за теплову та електричну енергію перед "Київенерго" - 2,263 мільярда гривень, а обсяг невідшкодованої різниці в тарифах на теплову енергію становить 1,588 мільярда гривень.

http://www.epravda.com.ua/news/2013/10/3/397204/